Rozmowy

Najważniejsze to wyznaczenie sobie terminu

Nie jest możliwe, aby po dwóch i pół roku wylogowania z systemu, wrócić do niego tak po prostu. Niby wszystko było normalnie, pracowałam jako prawnik, Bartek jako inżynier, wstawaliśmy rano, szliśmy do pracy, wieczorem na imprezę z przyjaciółmi, jechaliśmy na wakacje. Byliśmy trybikami całej tej machiny. Ale bardzo nas roznosiło. Wiedzieliśmy, że takie życie nie może wiecznie trwać, bo tego nie wytrzymamy.

- fragment rozmowy z Martą Owczarek i Bartkiem Skowrońskim – podróżnikami

 

Zmiany powodują tylko chwilowy dyskomfort

Pływam tyle lat i nigdy nie przestaję być zafascynowany tym, że siedzimy sobie przy tej samej kanapie i przy tym samym stole, a kraje za oknem się cały czas zmieniają. To jest nasze miejsce na świecie, bo tu mamy wszystko co jest naprawdę ważne, a chyba tym jest właśnie dom.

- fragment rozmowy z Anią i Bartkiem Dawidowskim, który od kilku lat żyją na jachcie

 

 

Lubię nieprzewidywalność

Za każdym razem gdy wracam z podróży, to mam wrażenie, że jestem trochę innym człowiekiem. Lepszym człowiekiem. Może dlatego, że kiedy znajduję miejsca tak niezwykle piękne i mogę stanąć naprzeciw nich, chłonąć ich piękno, to ono we mnie zostaje. Wracam do Polski i czuję się bogatsza i lepsza. Za każdym razem kiedy wracam, to coś się zmienia w moim życiu. Wyjeżdżając czuję jakbym jechała po nowe życie. 

- fragment rozmowy z Beatą Pawlikowską – podróżniczką i dziennikarką

 

 

Pomagać naprzeciw

Już dawno odkryłem, że to nie ilość rąk czy nóg decyduje o naszej sile, ale to co mamy w głowie i w sercu, hart ducha, a także to, czym jesteśmy w stanie dzielić się z innymi.

- fragment rozmowy z Jaśkiem Melą, założycielem fundacji "Poza Horyzonty", podróznikiem

 

Męskie przyjaźnie najlepiej sprawdzają się w działaniu

Najbardziej lubię fotografować oczy. Ludzie w rożnych stronach świata inaczej patrzą. Inaczej też pozwalają na siebie patrzeć, szczególnie aparatom fotograficznym. Im mniej cywilizowany kraj, tym w ich spojrzeniu jest więcej bycia. 

 

- fragment rozmowy z Radkiem Polakiem – artystą fotografem, podróżnikiem, współautorem książki „Gruziński smak”