Gruzja w obiektywie

Czy podróż z nieznanymi osobami, w miejsce, które na pierwszy rzut oka jest niezbyt atrakcyjne turystycznie, może stać się niezapomnianym przeżyciem ?

Gdyby ktoś zadał mi takie pytanie przed wyjazdem do Gruzji, z pewnością odpowiedziałabym, że to mało realne. Życie pisze jednak swoje scenariusze, które często mijają się z naszymi oczekiwaniami i planami …

Jarek Kuźniar. On był inicjatorem tej podróży. Kilka lat temu założył biuro goforworld.com, które organizuje kilka razy do roku wyprawy w różne miejsca na świecie, dla kameralnych grup, z przewodnikiem znającym dobrze dany kraj, poza szlakiem. Gdy dowiedziałam się o tym, zapragnęłam pojechać. Z Jarkiem znamy się od pięciu lat. Połączyła nas Fundacja Między Niebem a Ziemią, którą prowadzę. Był jedną z pierwszych i nielicznych osób publicznych, która zgodziła się kilka lat temu prowadzić aukcję charytatywną dla nowej, nikomu nie znanej fundacji. I tak już zostało. Od pięciu lat zbieramy pieniądze na pomoc nieuleczalnie chorym dzieciom i ich rodzinom.

 

c.d. w książce "Życie jest podróżą"